Jak to jest z tymi kredytami online?

Kredyty online to szybkie pieniądze na koncie. Kredyt udzielany poza bankiem, czyli przez firmę pożyczkową to zdecydowanie mniej formalności. Jest to z reguły kredyt bez sprawdzania klientów w bazie dłużników, bez zaświadczeń. Skutkuje to oczywiście wyższą przyznawalnością.

Co ze zdolnością kredytową?

Jeśli chodzi o kredyty przez internet, mamy tu dość bogaty wybór. Pożyczkodawców pozabankowych mamy na rynku sporą ilość, co przekłada się na fakt, że klienci mają większe szanse na pożyczenie pieniędzy. Każda firma pożyczkowa udzielając kredyty na raty, nie chwilówki będzie sprawdzała zdolność kredytową wnioskującego. Niemniej jednak każda z nich kieruje się swoimi indywidualnymi kryteriami. Nie oznacza to, że jeśli jedna firma odmówi nam kredytu, w innej nie mamy szans na kredyt.

Łagodniejsze warunki niż w bankach

W instytucjach finansowych mamy styczność ze zdecydowanie łagodniejszymi warunkami niż w bankach. To znaczy, że mamy większe szanse na kredyt nawet, gdy osiągamy niskie zarobki, posiadamy dzieci oraz inne kredyty. Warto wiedzieć, że nie każdy pożyczkodawca pozabankowy zapyta o dochód. To dogodne dla tych, którzy utracili pracę, a także dla tych, którzy nie mogą przedstawić swoich dochodów ze względu na to, że są one nieudokumentowane.

Rozsądne pożyczanie

Mimo tak dogodnych warunków, jakie znajdziemy na rynku, trzeba pamiętać o rozsądnym pożyczaniu. Nie mając pewności, że będziemy w stanie spłacić zaciągnięty kredyt, pożyczkę, nie bierzmy jej. To oszczędzi nam większych, niż mamy problemów.

Post Author: Magdalena

2 thoughts on “Jak to jest z tymi kredytami online?

  Adam

  (14 listopada, 2016 - 5:31 pm)

  Dostałem kredyt poza bankiem. Na razie jest dobrze. Ogólnie z warunkami nie jest tak źle, jak się spodziewałem.

  Aga

  (16 listopada, 2016 - 7:27 pm)

  Udzielili mi kredyt na raty, ale tylko dwie 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *